Ви є тут

Бейсболка

Baseball cap

Народжена грою

Предком сучасної бейсболки вважається головне вбрання команди Excelsior Base Ball Club of Brooklyn, у якому вона виступала далекого 1860 року. До 1900 року кепки у «Бруклінському стилі» стали популярними серед спортсменів. Застосування у 1940 році ущільнювального матеріалу в лобовій частині головного убору остаточно сформувало риси Baseball cap.

До 1954 року на ігрових полях не було жодних стандартів у частині головних уборів не лише між командами, а й усередині одного клубу. Все змінила модель 59Fifty компанії New Era Cap Company, яка й досі є офіційною кепкою Major League Baseball.

Atlantis Snap Back Roso

Бейсболка Snap Back Roso від Atlantis

Бейсболка New Era Cap Company модель 59Fifty

Оригінальна бейсболка New York Mets від New Era

Протягом семи десятиліть бейсболка залишається важливим елементом спортивної форми та засобом ідентифікації команди.

Сучасний образ

Бейсболка є головним вбранням з м'яким круглим верхом і дашком, що виступає вперед. Плоский чи вигнутий дашок служить захистом очей від прямих сонячних променів. За формою контуру передньої частини дашок може бути округлим, рівним (прямим) або фігурним. Розміри дашку змінюються залежно від стилю, призначення головного убору та тенденцій моди.

Класичним вважається шестипанельний крій з обтягнутим тканиною гудзиком на вершині купола кепки та середньої довжини, злегка вигнутим, щільним дашком.

Дівчата, гравці в теніс та гольф воліють носити козирок від сонця без верху.

Традиційно бейсболки шиються із вовни, бавовни або поліестеру. Металеві пістони або оверлочені ниткою отвори для вентиляції розташовують у верхній частині клину.

До винаходу в 1980 регулятора розміру у вигляді пластикової засувки, липучки або ремінця з пряжкою, бейсболки виготовлялись за розміром, що ускладнювало підбір головного вбрання його власнику.

Зараз більшість кепок випускають за формулою «один розмір підходить усім». Незважаючи на універсальність такого виконання, частина голови поаду в районі регулятора залишається відкритою і це завдає незручностей лисим людям.

Досягнення у текстильній промисловості дозволили зробити бейсболку з матеріалу, який розтягується та вирішити питання підгонки розміру. Іншим варіантом рішення є резинка, вшита в задню частину головного убору.

Звичайна бейсболка

Бейсболка, що виникла як головний убір гравців у м'яч і вже відзначила своє 65-річчя, міцно увійшла в моду і стала улюбленим аксесуаром любителів спорту, далекобійників, музикантів і пенсіонерів.

Дивно, як частина спортивної уніформи перетворилася на ключову деталь міського гардеробу та символ «людини з народу»

Фотографія Бреда Пітта в бейсболці

Американський актор та продюсер Вільям Бредлі Пітт (William Bradley Pitt) у класичній бейсболці на обкладинці спортивного журналу. ©Photo Sport Illustrated

Співачка Gwen Stefani в бейсболці

Американська актриса, співачка, продюсер та дизайнер Гвен Рене Стефані (Gwen Renee Stefani) у стильній бейсболці. Джерело Pinterest

Своєю всенародною популярністю бейсболка зобов'язана зіркам спорту, кіно та шоубізнесу. Вони настільки виняткові, що можуть дозволити собі носити «звичайну бейсболку»

Головне фото: Atlantis Battle. ©Photo Master Italia

Обери свій Atlantis

Atlantis logo
Keyone logo
Target logo